Koučka pro psy: Jak komunikovat a porozumět si?

Koučka pro psy: Jak komunikovat a porozumět si?

Michaela Drábková je naše dobrá známá. Věnuje se koučinku pro komunikaci se psy, učí páníčky, jak k pejskovi mluvit tak, aby správně pochopil, co od něj vyžadujete, a nedošlo kvůli tomu k problémům. Rozhovor je velmi zajímavý a přínosný pro začínající i zkušené pejskaře, doporučujeme dočíst až do konce 🙂

Michaelo, co si pod prací kouče pro komunikaci se psy můžeme představit?

Komunikace je podle mě v každém vztahu velmi důležitá. Ať už jde o vztah dvou lidí, psa a člověka (dospělého, dítěte), nebo náš vztah se sebou samými. Pokud nefunguje, vznikají nedorozumění, překážky i problémy (např. problémy v komunikaci, úbytek energie, smutek, pejsek neposlouchá, nevšímá si svého pána, kouše, je agresivní). Jsem člověk, který vás provází ke zlepšení vzájemného vztahu se psem. Vše se odvíjí od toho, jak to ve vztahu se psem chcete nastavit vy tak, aby vám to spolu v každodenním soužití fungovalo bez přehnané kontroly, negativních emocí či problémů.

Svými schopnostmi více vidět a cítit sdílím lidem zpětnou vazbu, která spolu s kroky ke zlepšení vytváří jednodušší a šťastnější partnerství (nejen) se psem. Spolupracujeme na zlepšení komunikace, zvýšení sebevědomí, umění být v přítomnosti, nalezení vnitřního klidu ve vztahu, zklidnění myšlenek člověka, odstranění bloků, které brání pozitivnímu rozvoji vztahu. Váš vztah se tak stane jednodušší a šťastnější.

Co lidem setkání s vámi přináší?

Na individuálních setkáních postupujeme zvolenými kroky k odstranění překážek a problémů, které ve vztahu vyvstaly. Podchytíme-li správnou komunikaci ihned na začátku vztahu, problémy by nemusely nastat. Ukazuje se, že viditelný problém je pouze výsledek dlouhodobějšího nedorozumění mezi partnery.

Během setkání spolu odhalujeme místa ve vztahu, která nefungují. Odstraňujeme to, co do vztahu nepatří, i to, co není tak, jak si člověk přeje (např. zlozvyky, nevhodné či prolémové chování). Spolu objevujeme, co partnerství chybí (např. podpora, důvěra). Setkání je praktické, kde si pro vás nové věci prožijete a osvojíte. Co se se mnou partneři naučí, to již nezapomenou.

Jak dlouhodobá by měla být spolupráce, abychom opravdu porozuměli našemu pejskovi?

Soužití se psem je na celý jeho život. Čím víc znáte a umíte porozumět základům vašeho vztahu, tím lépe a jednodušeji se vám v partnerství funguje. Délka naší spolupráce záleží čistě na rozhodnutí klienta podle toho, co si přeje rozvíjet a zlepšit. Pokud se ovšem ptáte na to, za jak dlouho se pozitivní změna uděje, tak to může být i pouze několik minut. Je to individuální. Hodně záleží na tom, zda-li se věnujeme nastavování vztahu (tady je postup vždy jednodušší a rychlejší), anebo ostraňujeme zlozvyk, což je většinou na několik setkání. Zkušenosti mých klientů říkají, že se jim investice do setkání vrací mnohonásobně.

Co ještě u vás člověk může najít?

Knížku „Znaková řeč pro psy”, která je průvodcem k lepšímu porozumění se psem. Je jedinečná v tom, že rozvíjí vaše partnerství ve věcech, které nefungují, ale nemění to, co vám již funguje. Knížka je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé.

Dále pořádám běhání se psy „Běhej pro radost”. Je to setkání určené pro začátečníky, ale i pro ty, kteří se chtějí s pejsky připravit na maraton.

Velmi mám ráda workshopy pro děti či skupiny zájemců, se zaměřením poznat, jak to mezi člověkem a pejskem funguje. Tyto workshopy pořádám na míru.

Konzultace po telefonu či skypu vás může podpořit i na dálku.

Jak je možné vás kontaktovat?

Na webu www.cloudless-life.com najdete můj kontakt. Na stránkách mám také více informací o knížce, různá videa a povídání o tajemství komunikace se psy. Následovat mě můžete na Facebooku nebo YouTube kanálu, zadáte-li „Kouč pro komunikaci se psy”.