Náš příběh

Německé dogy jsou pro nás vším

Jsme mladá chovatelská stanice „Carmen Dog Elite”. Specializujeme se na chov německých dog, v jejichž čele stojí naše prvorozená fenka Carmen. Společně žijeme v domě s velkou zahradou na Vysočině.

Certifikát

Náš příběh

Všechno začalo s Carmen. Původní majitele překvapilo, že z malého roztomilého štěňátka vyrostl pes, který díky své velikosti a povaze vyžaduje péči. Oni však byli pracovně vytíženi a nedokázali se o Carmen déle postarat. Obrátili se na nás s dvěma variantami: Buď si pro ni přijedeme, anebo ji prodají. Ačkoliv jsme dříve o pejskovi vážně neuvažovali, neváhali jsme ani vteřinu. A tak Carmen získala nový domov a páníčky, kteří ji milují nade všechno.

Co se změnilo

Péče o ni nás těšila od prvního okamžiku a během náročného období nám vždy přinášela velkou radost. Samozřemě bylo nutné přizpůsobit chovu takového psa mnoho – od velikosti auta, přes změnu bydliště v domě se zahradou až po volný čas, který s Carmen trávíme. Stojí to však za to. Věrnost psa je ta nejjistější a jeho láska ta nejupřímnější. Když přijedete domů, vítá vás. Když si na vás položí hlavu, víte, že nemusí ani mluvit – vše je totiž řečeno.

Co se nám povedlo a co máme v plánu

V první řadě chceme Carmen pořídit psího kamaráda, aby byli spolu doma dva. V hlavě jsme také měli výstavy, protože Carmen je opravdu nádherné zvíře s potenciálem. Slovo dalo slovo a dnes se pravidelně účastníme výstav po celé zemi i v zahraničí, Carmen získává jedno ocenění za druhým a setkává se s ostatními dogami, se kterými si skvěle rozumí. Na tomto webu jsme také rozjeli blog, abychom vám mohli poradit v chovu německých dog, předali naše zkušenosti a inspiraci. A v neposlední řadě plánujeme štěňátka, aby toto krásné elitní plemeno dělalo radost i vám.