O plemeni

O plemeni

Jak už název napovídá, plemeno pochází z Německa. Původně se chovali jako lovečtí a váleční psi, dnes patří mezi přítulné domácí mazlíčky. Německé dogy se dožívají průměrně 10 let. Důležité však je, z jakého rodokmene pocházejí (zda jsou v rodině časté nemoci apod.). Naše Carmen pochází ze zdravého chovu, kde se psi dožívají dlouhých let. Přirozenou dlouhověkost proto zaručujeme i u štěňat.

Povaha

Ačkoliv jejich velikost budí respekt, německé dogy jsou velmi milé, oddané a přátelské. Mají klidnou povahu, rozumí si s dětmi a jsou společenské. Nejlépe se cítí, když je celá rodina spolu. Nedělá jim však problém být celý den doma sama a nevyžadují každodenní hodinové procházky. Proto jsou vhodné i pro zaneprázdněné podnikatele. Zároveň dokáží svědomitě chránit dům a zahnat nezvané hosty. K neznámým lidem se chovají rezervovaně. Jsou velmi učenlivé, poslouchají na slovo a respektují páníčka. Německé dogy se rády venku proběhnou, ale obrovský prostor (třeba jako lovečtí psi) nevyžadují.

Tělo a vzhled

Německé dogy se řadí mezi největší psí plemena. Fenky mívají v kohoutku zhruba 72 cm, psi mohou dosahovat i více než 80 cm. Mají mohutnou tělesnou konstrukci, ale zároveň se pohybují velmi lehce. Typická je výrazná, podlouhlá hlava se svěšenýma ušima, pysky a dlouhým štíhlým krkem. Postoj je ušlechtilý, rovný, silný a sebevědomý. Mají dlouhý úzký ocas a krátkou, hustou, lesklou srst. Zbarvení je žluté, žíhané, černé, skvrnité nebo ocelově modré.